Спецпроект

Музей Метрополітен купив ескіз Жака Луї Давида за безцінь

Музей Метрополітен придбав на аукціоні виконаний автором ескіз Смерті Сократа Жака Луї Давида за 840 доларів.

Про це пише korrespondent.net.

До продажу вважалося, що малюнок був написаний на основі картини.

Виконана за допомогою туші та сірої акварелі замальовка була куплена агентом музею в аукціонному домі Swann Galleries на торгах роботами старих майстрів 29 січня. В каталозі продажів ескіз розміром 24,5 на 38,2 сантиметра був описаний як виконаний в стилі французької школи на початку XIX століття.

 

Експерти Метрополітену порівняли малюнок з оригінальним полотном, написаним у 1782-му, яке також знаходиться в колекції музею з 1931 року, і прийшли до висновку, що він був виконаний Давидом до написання картини.

Так, на ескізі учень Сократа Критон тримає перед собою книгу і лише озирається в бік вчителя. В основній роботі художник прийняв рішення написати Критона, який поклав руку Сократові на стегно.

Композиційні малюнки Давида представляють для музеїв значну художню цінність. У 2006 році Метрополітен купив ескіз картини "Ліктори приносять Бруту тіла його синів", яка раніше була придбана на паризькому аукціоні за 510 тисяч євро.

Основоположник французького неокласицизму Жак Луї Давид був активним учасником Великої французької революції і депутатом Національного конвенту. Серед його відомих робіт - Смерть Марата і Клятва Гораціїв.

 

Теми

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.