Спецпроект

Одеський музей морського флоту буде відновлювати автор винного фонтану. ФОТО

Розробка концепції відтворення Одеського музею Морського флоту доручено швейцарському дизайнерові Хуго Шеру - автору Центру вина в м. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області, і музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо", - із залученням Міхаеля Цайфанга, представника німецької компанії molitor GmBH Berlin.

Про це пише misto.odessa.ua.

Фахівці мають великий досвід виконання подібних робіт.

Начальник облуправління охорони об'єктів культурної спадщини Наталія Штербуль зазначила, що обласна державна адміністрація спільно з представниками музею вже провела низку переговорів зі швейцарською та німецькою сторонами.

За словами Наталії Штербуль, наразі підготовлені попередні пропозиції щодо етапів і термінів виконання робіт, визначаються умови співпраці, визначено основний напрямок розробки концепції відтворення музею.

Після розробки концепції, документ буде представлений на громадські обговорення, під час яких жителі Одеського регіону зможуть висловити своє ставлення до представленого проекту з реконструкції музею.

Хуго Шер народився в 1952-му році в швейцарській Люцерні. Закінчив педагогічний коледж, школу дизайну і паризьку Академію де ла Гранд Шомьєр. Автор проектів будівлі адміністрації кантону Обвальден, винного готелю LOISIUM в Австрії, музею історії Люцерна, Центру вина в селі Шабо під Одесою, музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо".

Хуго Шер

У 1995-му році одружився на українці Ірині Ткаченко, в 2005-му емігрував в Україну. Живе в Одесі.

Фонтан Діоніса в Шабо

Міхаель Цайфанг - співзасновник німецької компанії Molitor GmBH Berl, що займається дизайном, архітектурним проектуванням і організацією виставок і музейних експозицій. Компанія працювала над інтер'єрами та експозиціями музею міста Хамельн (того самого, де народилася легенда про щуролова), Німецького музею технологій, Комп'ютерного музею в Кілі, берлінських музеїв кіно і речей.

Музей кіно в Берліні

Ще в грудні стало відомо, що облдержадміністрація взяла на себе відновлення Одеського музею морського флоту. Ремонт згорілого музею обійдеться в 18 мільйонів гривень.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.