Спецпроект

Першу версію Photoshop відправили в музей

Музей комп'ютерної історії в американському місті Маунтін-В'ю розмістив у себе на сайті вихідний код першої версії (1.0.1) графічного редактора Photoshop.

Про це пишуть "Подробности".

Дозвіл на публікацію коду Photoshop дала компанія Adobe Systems. Код може завантажити будь-який відвідувач сайту. Обумовлюється, що код можна використовувати лише в некомерційних цілях.

Виходники являють собою архів, що містить 179 файлів або 128 000 рядків коду. Дві третини коду написано на мові Паскаль.

Перша версія Photoshop вийшла в 1990 році і призначалася тільки для "макінтошів". Користувачі Windows отримали можливість працювати з редактором починаючи з версії 2.5, що з'явилася в листопаді 1992 року.

Творцем Photoshop вважається Томас Нолл. У 1987 році, будучи аспірантом університету Мічігану, він написав на комп'ютері Macintosh Plus з монохромним дисплеєм програму для показу зображень і назвав її Display.

Перетворити програму з переглядача в повноцінний графічний редактор Нолла умовив його брат Джон, який займався створенням спецефектів для кіно. Робота була завершена в 1988 році.

Display, ставши редактором, був спочатку перейменований в ImagePro, а потім в Photoshop. Ліцензію на поширення програми у 1988 році купила компанія Adobe, куди Томас Нолл перейшов на роботу.

 

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.