Спецпроект

Старовинні карти України виставив Національний музей Львова

Неіснуючі Амадоцькі гори і озеро можна побачити на картах давніх західноєвропейських топографів, які представлені на виставці "Україна на картах ХVІ-ХХ століть". Експозиція розгорнута в Національному музеї Львова.

Про це пише "Укрінформ". 

"Це перший з низки запланованих спільних проектів львів'ян зі столичним Музеєм книги і друкарства України", - зазначив директор музею Ігор Кожан.

За його словами, в експозиції представлені особливо цінні стародавні карти українських земель середини XVI - кінця XVIII ст. відомих картографів минулого: Клавдія Птолемея, Герарда Меркатора, Себастьяна Мюнстера, Йодок Гонді, Віллема Блау, Джованні Антоніо Маджіні, Йоганна Гонтера, Гійома де Боплана, Томаша Маковського, Ріпнів Дзанноні, Матеуса Зонтера, Тобіаса Лоттера.

Всього експонується близько сотні карт і картографічних видань з шести державних і приватних колекцій.

Виставка триватиме до 20 березня.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.