Спецпроект

МІНІСТРОМ КУЛЬТУРИ СТАВ ГОЛОВНИЙ "РЕГІОНАЛ" КИЄВА

Президент Віктор Янукович своїм указом від 5 лютого призначив Леоніда Новохатька міністром культури України.

Про це повідомляє офіційний сайт президента.

До цього Новохатько обіймав посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Він є головою Київської міської організації Партії регіонів.

Новохатько уже має досвід роботи в Мінкульті, оскільки з 1996 по 2005 рік працював заступником і першим заступником міністра культури і мистецтв України.

В січні Новохатько категорично спростував інформацію, що він може очолити Мінкультури, нагадує РБК.

Крісло міністра культури України залишалося вакантним з грудня 2012 р., коли було розпущено попередній і сформовано новий склад Кабміну. Раніше посаду міністра культури обіймав Михайло Кулиняк.

Нагадаємо, до відомства Міністерства культури належить більшість музеїв країни.

Леонід Новохатько народився 11 січня 1954 р. в селі Вечірки Пирятинського району Полтавської області. У 1975 р. закінчив Полтавський державний педагогічний інститут ім, а потім - аспірантуру і докторантуру Київського державного університету ім. Т.Шевченка.

Був першим директором Інституту журналістики і міжнародних відносин Київського університету культури і мистецтв "імені Поплавського".

З 1994 року Новохатько керував службою з питань гуманітарної політики Адміністрації президента.

З 1996 року обіймав посади заступника та першого заступника міністра культури.

Раніше Новохатько працював заступником голови Київської міської державної адміністрації, зокрема, координував роботу головного управління культури.

З 2007 по 2010 рік Новохатько обіймав посаду першого заступника генерального директора Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.