У Львові відбудеться перший чемпіонат з середньовічного бою

23 лютого у Львові в Палаці спорту "Україна" відбудеться чемпіонат України з історичного середньовічного Бою.

Близько сотні найкращих бійців зі Львова, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Сум, Кіровограду, Хмельницького та Кам’янця-Подільського боротимуться за звання чемпіона у групових боях та поєдинках, повідомляє Zaxid.net із посиланням на прес-службу Львівської міськради.

Історичні середньовічні бої (ІСБ) – це повноконтактні бої з використанням історичної зброї, одягу та обладунків, які вирізняються автентичністю, естетикою та високим рівнем виконання. Заліки, традиційно, приймають у кількох номінаціях: поєдинки "1 на 1", групові бої "5 на 5" та "21 на 21".

Захід проведуть задля ознайомлення та популяризації ІСБ як молодого, перспективного і видовищного виду спорту, який щораз більше привертає до себе увагу у всьому світі.

Про це свідчить створення нової міжнародної організації Historical Medieval Battle International Association (яка зареєстрована у Швейцарії та співпрацює з МОК, ФІФА та УЄФА, а також щорічне збільшення країн-учасниць фестивалю "Битва Націй".

Змагання зможуть відвідати всі охочі.

Дивіться також:

Репортаж із фестивалю "Битва Націй". ФОТО

Історичні реконструктори оголосили війну міліції: "Садіть нас усіх!"

Як лицарі штурмували фортеці у Середньовіччя. ФОТО

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.