Спецпроект

Великий музей майя в Мексиці отримав архітектурну нагороду. ФОТО

Днями журі архітектурного конкурсу Латинської Америки Premio Iberoamericano CIDI присудило авторам проекту будівлі "Великого музею світу майя" звання найкращого проекту 2012 року в категорії "Культура".

Про це пише est.ua.

Свою нагороду за це незвичайне спорудження архітектори компанії Grupo Arquidecture отримають на урочистій церемонії, яка відбудеться в березні цього року.

Грандіозну будівлю Gran Museo Del Mundo Maya - "Великого музею світу майя" - побудовано в столиці штату Юкатан місті Меріда. Музей був відкритий для відвідувачів у вересні минулого року.

Museo Del Mundo Maya є важливим проектом штату Юкатан, влада якого прагне до збереження і розвитку культурної спадщини в регіоні. За допомогою експозицій та інтерактивних дисплеїв, встановлених в новому музеї, відвідувачі можуть познайомитися з багатою історією древньої цивілізації майя.

Будівля "Великого музею світу майя"

Зовнішній вигляд будівлі, обплетенї металевими конструкціями, має схожість з пташиним гніздом і, за задумом архітекторів, символізує природу культури майя.

У центрі композиції знаходиться священне дерево майя - Сейба. А гніздо - це символічне житло головного божества майя - Кукулькана (в ацтеків - Кетцалькоатля), який повелівав небом і мав вигляд пернатого змія.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.