Спецпроект

В Україні з'явився п'ятий музей ретро-автомобілів

У Вінниці з'явився музей старої техніки - п'ятий за рахунком в Україні. Відкриття музею "Автомотовелофоторадіо" стало можливо завдяки старанням приватного колекціонера Олексія Стрембіцького.

Про це пише autoconsulting.com.ua.

Любитель старовини збирав свою колекцію понад 35 років, а тепер прийняв рішення виставити раритети на загальний огляд.

Всі ці роки він купував старі машини, а потім самостійно або за допомогою своїх друзів реставрував їх, надаючи машинам первозданний вигляд.

Раніше виробники машин не мали уяви, що таке біксенонові лінзи, автоматичні коробки передач, подушки безпеки та інші сучасні навороти, тому старі машини відрізнялися простотою і надійністю.

 

У 1979 році першим відреставрованим автомобілем став ГАЗ-67, який має перший порядковий номер у колекції Стрембіцького.

Вже потім в його колекції з'явилися Москвичі, Волги, Побєди і інші автомобілі. Серед експонатів виставки розташувалися ексклюзивний трехмостовий Вілліс, мотоцикл К-125, який раніше видавали в якості премії передовикам виробництва і сільського господарства і навіть пожежна машина.

Крім автомобілів на виставці можна побачити старі патефони, телевізори, фотоапарати і радіоприймачі.

В Україні існують декілька колекцій раритетних транспортних засобів. Найбільш відомі музеї ретро-автомобілів працюють у Запоріжжі, Харкові, Краматорську та Кіровограді.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.