Спецпроект

Спеціальні пропозиції для жінок в музеях Відня до 8 березня

Музеї Відня вже готуються до наступного свята - 8 березня. До цієї дати вони розробили спеціальні пропозиції для жінок.

Про це пише travel.ru.

Так, в Бельведері проводяться екскурсії з кураторами-жінками, під час яких особлива увага приділяється зміні образу жінки з плином часу.

Музей Альбертина підготував екскурсії для жінок по актуальних виставках.

Художньо-історичний музей пропонує представницям прекрасної половини людства екскурсію та пільгові квитки в нещодавно відкриту Кунсткамеру.

Музей Леопольда 8 березня вдвічі знизить вартість вхідних квитків для жінок - придбати їх можна буде за 6 євро замість 12, говориться в прес-релізі Віденської ради з туризму.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.