Спецпроект

Московський політехнічний музей закривається на п'ять років

Москвичі і туристи більше не побачать Політехнічний музей таким, яким він був до цього - в середу один з найстаріших науково-технічних музеїв світу, заснований у 1872 році, зачинився на реконструкцію. На цілих 5 років.

Про це пише metronews.ru.

Основні фонди музею будуть розподілені по інших майданчиках. Головне сховище експонатів і унікальна науково-технічна бібліотека найближчим часом буде знаходитися в будівлі колишнього автозаводу "Москвич".

На думку генерального директора музею Бориса Салтикова, "подібний розпад не означає закриття музею". Навпаки, музей буде розвиватися. Двори будівлі перетворяться на атріуми із зимовими садами, об'єднуючи музей з сусідніми скверами в одну зелену зону.

В останній день роботи музею, багато експонатів розбирають і упаковують просто на очах у останніх відвідувачів. Техніка відправиться на гостьову виставку в Музей ретро-автомобілів.

Близько сотні мотоциклів, що знаходяться в Політехнічному музеї, переїдуть в музей техніки Задорожного.

Частину основної експозиції планується перевезти в один із павільйонів Всеросійського виставкового центру.

Про реконструкцію Політехнічного музею в Москві читайте у розділі "Інтерв'ю"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.