Спецпроект

На березі Кальміусу створять етно-музей

У донецькій мерії зайнялися створенням етно-міста "Дике поле". Музей під відкритим небом побудують під час четвертої черги реконструкції парку культури та відпочинку на ділянці 2,8 гектарів між шосе імені 75-річчя ФК "Шахтар" і Ніжньокальміуським водосховищем.

Про це повідомляють Донецкие новости.

Старт здійснення проекту заплановано на початок весни 2013 року.

29-30 листопада 2012 р. в Національному музеї народної архітектури і побуту України "Пирогово" пройшла Міжнародна науково-практична конференція "Музей під відкритим небом - сучасні інтерпретації традиційної культури та перспективи етнографічних досліджень". На ній з доповіддю "Етно-місто Дике Поле на березі Кальміусу в Донецьку" виступив Віктор Гриза, один із активістів-засновників скансену.

Після конференції він розповів, що для майбутньої практичної реалізації подібного проекту встановлені професійні зв'язки з колегами з Києва (парк "Київська Русь"), Санкт-Петербурга (музей " Ермітаж"), Чорноморського ("Калос Лімен"), Бахчисарая, Чернівців, Луцька, Самбора і подібних музейних дестинацій. Також досягнуто згоди з Генеральним директором "Пирогово" Дмитром Зарубою про участь в розробці Всеукраїнської Асоціації директорів музеїв під відкритим небом.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.