Спецпроект

Москва обзавелася музейною туристичною картою

Російська столиця запропонувала туристам дисконтну карту - Moscow Pass, яка допоможе мандрівникам відвідати сім музеїв, зробити оглядову екскурсію City Tour і круїз по Москві-річці.

Про це пише rbc.ua.

Туристична карта також дає право на знижки в інші музеї міста, харчування в кафе і ресторанах-учасниках програми і на низку екскурсій по Москви. Першу туристичну карту Москви представили у вівторок, 4 листопада, в Московському комітеті з туризму і готельного господарства.

Карта Moscow Pass буде продаватися через інтернет, у готелях, на вокзалах і в аеропортах, у квиткових касах та музеях міста і обійдеться туристам в 2400 рублів.

За Moscow Pass протягом трьох днів мандрівники зможуть відвідати собор Василя Блаженного, Музей російської ікони, Музей Великої Вітчизняної війни 1812 року, Музей сучасної історії Росії, Державний історичний музей, Музей історії тілесних покарань і Московський будинок фотографії, а також здійснити дві екскурсії по місту. Купити Moscow Pass можна буде з середини грудня 2012 року.

На жаль, в послуги, що надаються туристичною картою, поки не входить проїзд по місту в громадському транспорті. Звичайно, якщо б Moscow Pass давав можливість всі три дні їздити на метро і тролейбусах, туристам було б набагато зручніше. У планах компанії, яка займається розвитком туристичної карти, Wow Moscow, стоїть включення проїзду в Moscow Pass.

Відзначимо, що московська влада обіцяла туристам спеціальний проїзний вже в 2013 році. Туристичний єдиний буде дійсний 24 години на всі види громадського транспорту і обійдеться мандрівникам не менше, ніж в 200 рублів.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.