Спецпроект

В Казані - виставка до 20-річчя sms-повідомлень

Виставка "Общение и соОбщение" відкривається в казанському Музеї соціалістичного побуту. Вона присвячена 20-річчю з дня відправлення першого SMS-повідомлення.

Про це пише russkiymir.ru.

 

Перше SMS в його нинішньому вигляді була відправлено 3 грудня 1992 року в Англії, коли 22-річний співробітник компанії Sema Group Ніл Папуорт тестував нову технологію для оператора стільникового зв'язку Vodafone. Текст цього повідомлення містив всього два слова - Merry Christmas, які на екрані свого телефону Orbitel 901 прочитав один з колег інженера.

У Музеї соціалістичного побуту відвідувачам нагадають, як відправлялися повідомлення в радянський час. Виставка починається з телеграфного бланка і пір'яної чорнильної ручки. В якості експоната представлений також телеграфний апарат для зв'язку за допомогою азбуки Морзе.

Для бажаючих підготовлена ​​доповідь про голубину пошту, як про один з найдавніших способів доставки інформації.

У відвідувачів музею буде можливість згадати перші моделі так званих мобіл, що з'явилися в пострадянський час. На виставці представлено близько 40 моделей, вага деяких разом із зарядним пристроєм доходила до кілограма. В експозиції присутній і вже забутий більшістю пейджер.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.