Спецпроект

Музеї Кремля покажуть в Дрездені скарби царів

Виставка "Між Сходом і Заходом. Скарби Кремля від Івана Грозного до Петра Великого"​​, на якій покажуть ювелірні прикраси, одяг і зброя, відкриється в дрезденському Палаці-резиденції 1 грудня.

Про це пишуть РИА-новости.

У числі експонатів об'єкти з колекції європейського срібла Збройової палати - наприклад, виконана Аугсбургськими майстрами скульптура орла зі скіпетром і державою.

Крім того, в експозиції представлені розкішні шати, в тому числі розшитий золотою ниткою шовковий кафтан патріарха Никона XVII століття, судини, зокрема, зроблений в Кремлі золотий ківш з рубінами, смарагдами і перлами, а також зброю, серед якого чимало привезеного з Туреччини.

Ці предмети доповнені двома десятками творів декоративно-прикладного мистецтва з Художніх зібрань Дрездена, Саксонської державної бібліотеки та Бібліотеки герцога Августа в Вольфенфюббелє.

Організатори експозиції мають намір показати Росію як місце зустрічі східної та західної культур, щоб з придбань царського двору і подарунків, було зрозуміло, як вони переосмисляются кремлівськими майстрами, які створювали щось нове, на стику європейських та східних смаків з давньоруськими традиціями.

Ця виставка пройде напередодні відкриття нової експозиції Збройової палати в Залі Велетнів і продовжить співпрацю Музеїв Кремля і Художніх зібрань Дрездена - частина колекції німецького музею "Зелені склепіння" була показана в Москві на виставці "Август Сильний" в 2006 році.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.