Спецпроект

Музей мадам Тюссо з'явиться в Токіо

Музей мадам Тюссо відкриється в Токіо в березні 2013 року. У середу в будівлі музею пройшла фотосесія, в якій задіяні воскові фігури подружньої пари Принца Вільяма і Кейт Міддлтон.

Про це пише pravda.ru.

Про відкриття філії в Токіо керівництва основного музею в Лондоні повідомило в середу.

Знамените сховище воскових фігур, в якому можна побачити фігури багатьох знаменитостей, від подружньої пари принца Вільяма і Кейт Міддлтон до агента 007, має філії в десятках міст.

Фігура акторів Денієла Крейга і Джуді Денч, відповідні їх образам з кіноепопеї про Джеймса Бонда, є одним з останніх поповнень колекції.

Анна Марі Тюссо (1761 - 1850) - відомий британський скульптор, перша постійна виставка якої відкрилася на Бейкер-стріт в 1835 році. Першою її роботою була фігура Вольтера. У 1884 музей відкрився на своєму нинішньому місці на Мерілебон-роуд. З тих пір філіали були відкриті в Лас-Вегасі, Берліні, Амстердамі, Нью-Йорку, Гонконзі і інших містах. Одним з останніх - у травні 2012 - був відкритий музей мадам Тюссо в Сіднеї.

21 листопада в центральному музеї в Лондоні на честь Дня Подяки США були виставлені фігури Барака Обами, Ріанни, Джорджа Клуні та Моргана Фрімана для спільної фотосесії.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.