Спецпроект

У Чехії після реконструкції відкрився музей Skoda

В місті Млада-Болеслав відкрили музей Skoda. Експозиція охоплює всю 117-річну історію чеської марки, яка ілюстрована не тільки машинами в якості головних експонатів, але також фільмами та іншими свідченнями великої історії відомого автомобільного бренду.

Про це пише carfactum.ru.

Сучасна триповерхова будівля музею є частиною заводу Skoda, якому вже понад сто років. Раніше в цій будівлі виготовляли двигуни для автомобілів, а пізніше тут розташовувалися офіси. І тільки в 1995 році в ньому вирішили зробити музей марки.

Виставкова площа реконструйованого музею займає понад 1 800 кв.м. Тут же розташовані зали для проведення різних заходів (включаючи мультимедійні презентації), а також сучасний ресторан "VÁCLAV".

Історія чеської марки представлена ​​в трьох тематичних зонах ("Еволюція", "Традиції" та "Точність"), які пропонують відвідувачам побачити 46 автомобілів. Крім них - кілька сотень інших експонатів, а також фільми, фотографії і документи.

Тематична зона "Еволюція" пропонує гостям пройтися по багатій історії марки Skoda, представленої 14-ма експонатами, розташованими у хронологічному порядку: від першого велосипеда L & K до сучасного автомобіля VisionD. Тут же відвідувачі зможуть побачити старі і сучасні двигуни, гоночні автомобілі та найпопулярніші моделі чеської марки.

У зоні "Традиції" представлені моделі різних епох. Вони відображають ідентичність марки. Тут же знаходяться лімузини, легкові автомобілі і гоночні боліди, які демонструють різноманітність, властиву чеському автовиробникові.

Зона "Точність" допомагає відвідувачу простежити історичний розвиток бренду в області виробництва і модернізації автомобілів. Про виробничі можливості і досягнення марки розповідають фільми та фотодокументи.

Для найменших шанувальників Skoda побудовано дитячу площадку, яка дозволяє дітям не тільки вивчати історію марки, але і дає можливість їм перевірити свої водійські навички за кермом маленького автомобіля.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.