Спецпроект

У Чехії після реконструкції відкрився музей Skoda

В місті Млада-Болеслав відкрили музей Skoda. Експозиція охоплює всю 117-річну історію чеської марки, яка ілюстрована не тільки машинами в якості головних експонатів, але також фільмами та іншими свідченнями великої історії відомого автомобільного бренду.

Про це пише carfactum.ru.

Сучасна триповерхова будівля музею є частиною заводу Skoda, якому вже понад сто років. Раніше в цій будівлі виготовляли двигуни для автомобілів, а пізніше тут розташовувалися офіси. І тільки в 1995 році в ньому вирішили зробити музей марки.

Виставкова площа реконструйованого музею займає понад 1 800 кв.м. Тут же розташовані зали для проведення різних заходів (включаючи мультимедійні презентації), а також сучасний ресторан "VÁCLAV".

Історія чеської марки представлена ​​в трьох тематичних зонах ("Еволюція", "Традиції" та "Точність"), які пропонують відвідувачам побачити 46 автомобілів. Крім них - кілька сотень інших експонатів, а також фільми, фотографії і документи.

Тематична зона "Еволюція" пропонує гостям пройтися по багатій історії марки Skoda, представленої 14-ма експонатами, розташованими у хронологічному порядку: від першого велосипеда L & K до сучасного автомобіля VisionD. Тут же відвідувачі зможуть побачити старі і сучасні двигуни, гоночні автомобілі та найпопулярніші моделі чеської марки.

У зоні "Традиції" представлені моделі різних епох. Вони відображають ідентичність марки. Тут же знаходяться лімузини, легкові автомобілі і гоночні боліди, які демонструють різноманітність, властиву чеському автовиробникові.

Зона "Точність" допомагає відвідувачу простежити історичний розвиток бренду в області виробництва і модернізації автомобілів. Про виробничі можливості і досягнення марки розповідають фільми та фотодокументи.

Для найменших шанувальників Skoda побудовано дитячу площадку, яка дозволяє дітям не тільки вивчати історію марки, але і дає можливість їм перевірити свої водійські навички за кермом маленького автомобіля.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.