Спецпроект

Заарештовано злодіїв, що пограбували музей Олімпійських ігор в Греції

Кілька десятків предметів великої історичної цінності були виявлені після арешту трьох грабіжників, які обікрали музей Олімпійських ігор в Олімпії.

Про  це пише агентство РФИ.

Деякі з викрадених предметів датуються трьома тисячоліттями. Поліції вдалося вийти на їхній слід, коли злодії спробували збути крадене. Крадіжка була здійснена в лютому місяці 2012 року.

Всі троє зловмисників - греки. Вони вкрали понад вісімдесят предметів з музею, що спеціалізується на історії древніх Олімпійських ігор. Серед викраденого - золоте кільце, вік якого визначається в 2.400 років. Крім цього були викрадені глиняні світильники, бронзові статуетки, скульптурні фігурки колісниць, їх візників, а також биків і коней.

Один із злодіїв спробував продати крадене кільце, вік якого визначається в 3.300 років. Покупцем виявився оперативний працівник грецької поліції. Зустріч була призначена в готелі міста Патрас. Злодій хотів отримати за кільце, вартістю, щонайменше, в мільйон євро, всього 300.000 євро. Зараз всі троє злодіїв заарештовані, експерти перевіряють, чи все крадене на місці, а грецька поліція святкує успіх. Це одна з найгучніших справ, пов'язаних з крадіжками предметів античності з музеїв Греції. В останні десять років у зв'язку із кризою такі випадки почастішали.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.