Спецпроект

В музеї Sixth Floor в Далласі з'явилось відео вбивства Кеннеді

Єдиний кольоровий відеозапис, на якому відображений епізод розслідування вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді, було знайдено в кухонній шафі техаської подружньої пари.

Про це пишуть РИА-новости.

 

Подружжя Джен і Боббі Лемонса (Jan і Bobby Lemons), приїхало в Даллас в 1964 році. Прогулюючись по тій самій вулиці, де кількома місяцями раніше був убитий Кеннеді, вони стали свідками того, як агенти ФБР реконструювали момент вбивства.

Боббі Лемонс, не замислюючись, дістав камеру і почав знімати. Не надавши великого значення події, подружжя незабаром забуло про відеозапис.

Плівка порошилася на полиці в техаському будинку сімейства Лемонсів 49 років, поки одного разу їхній знайомий - директор школи Марк Мерелл (Mark Merrell) не розповів їм про проект, присвячений вбивству Кеннеді, над яким працює одна з його учениць.

Лише після бесіди з Мереллом подружжя згадало про відеозапис і зрозуміло, наскільки цінним документом він є.

Відеозапис було передано в музей Sixth Floor в Далласі. Музей знаходиться в тій же будівлі, з вікна якої, за офіційною версією, Лі Харві Освальд застрелив Джона Кеннеді 22 листопада 1963 року.

 

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.