Спецпроект

В музеї Sixth Floor в Далласі з'явилось відео вбивства Кеннеді

Єдиний кольоровий відеозапис, на якому відображений епізод розслідування вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді, було знайдено в кухонній шафі техаської подружньої пари.

Про це пишуть РИА-новости.

 

Подружжя Джен і Боббі Лемонса (Jan і Bobby Lemons), приїхало в Даллас в 1964 році. Прогулюючись по тій самій вулиці, де кількома місяцями раніше був убитий Кеннеді, вони стали свідками того, як агенти ФБР реконструювали момент вбивства.

Боббі Лемонс, не замислюючись, дістав камеру і почав знімати. Не надавши великого значення події, подружжя незабаром забуло про відеозапис.

Плівка порошилася на полиці в техаському будинку сімейства Лемонсів 49 років, поки одного разу їхній знайомий - директор школи Марк Мерелл (Mark Merrell) не розповів їм про проект, присвячений вбивству Кеннеді, над яким працює одна з його учениць.

Лише після бесіди з Мереллом подружжя згадало про відеозапис і зрозуміло, наскільки цінним документом він є.

Відеозапис було передано в музей Sixth Floor в Далласі. Музей знаходиться в тій же будівлі, з вікна якої, за офіційною версією, Лі Харві Освальд застрелив Джона Кеннеді 22 листопада 1963 року.

 

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.