Спецпроект

Музей-заповідник "Царське Село" випустив настільну гру

Державний музей-заповідник "Царське Село", що в Санкт-Петербурзі, випустив власну настільну гру, матеріал якої заснований на предметах мистецтва з царскосельской колекції.

Про це пише Інтерфакс-Росія.

В грі "Царське Село. Великі стилі" міститься інформація про твори мистецтва і елементи архітектурного оздоблення, причому всі відомості класифікуються за стилями, що допомагає гравцям зрозуміти і запам'ятати їх особливості.

"Царське Село. Великі стилі" має допомогти розвинути пам'ять і увагу. Передбачається, що учасники отримають уявлення про основні художні стилі: бароко, рококо, класицизм і ампір.

Пройшовши різні рівні складності, діти і дорослі відчують себе професіоналами - зможуть по деталях предмета (паркет, вази, люстри, камінні решітки і т.д.) визначити, в якому з "великих стилів" він виконаний.

Наприклад, серед предметів, що ілюструють бароко, - деталь різьбленого позолоченого десюдепорти (наддверної прикраси) архітектора Франческо Бартоломео Растреллі в Бурштиновій кімнаті; рококо - ваза "буль-де-неж" ("сніжний ком"); класицизм - деталь мармурового каміна архітектора Чарльза Камерона в парадній Блакитній вітальні Катерининського палацу; ампір - камінний годинник "Юлій Цезар" (Париж, 1807 - 1817 рр..).

Гра містить 72 карти з 36 зображеннями. Всі вони анотовані фахівцями музею в докладній інструкції, із зазначенням автора, року виготовлення, стилю, матеріалу.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.