НБУ випустив монети про синагогу в Галичині і авіашколу в Криму

Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", вводить в обіг 22 листопада пам'ятні монети номіналами 10 і 5 грн "Синагога у Жовкві".

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на лист НБУ банкам.

Монети присвячені пам'ятці іудейської сакральної архітектури та оборонного будівництва - синагозі (1692 рік) у місті Жовква, побудованої в стилі ренесансу, котра є однією з найбільших в Європі оборонних споруд у цьому стилі.

Монета номіналом 10 грн виготовлена ​​зі срібла (925 проби): маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 7 тис. штук.

Монета номіналом 5 грн виготовлена ​​з нейзильберу: маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35 тис. штук.

Читайте також: "Жовква. Могила лицаря, який завоював Москву. ФОТО"

НБУ також повідомив про введення в обіг 22 листопада пам'ятної монети номіналом 5 грн, присвяченої 100-річчю з дня заснування селища Кача, розташованого в 28 км на північ від Севастополя і є колискою авіації.

У цьому селищі сформувалися перші правила льотної справи, були підготовлені перші вітчизняні висококваліфіковані кадри для авіації, піднімалися в небо перші бойові літаки, здійснювалися фігури вищого пілотажу.

Монету виготовлено з нейзильберу: маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 20 тис. штук.

Як повідомлялося, за період 1995-2011 роки НБУ ввів в обіг 418 найменувань пам'ятних монет. У 2012 році заплановано випуск 28 видів таких монет.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.