Спецпроект

В Аргентині з'явився музей мотоциклів і автомобілів

На півночі Аргентини, у місті Термас-де-Ріо-Ондо, відкрився Музей мотоциклів і автомобілів (Museo de Motos y Automóviles "Circuito Termas de Río Hondo"). Він обладнаний у внутрішній частині місцевого автодрому, займаючи в цілому площу в 2 500 квадратних метрів.

Про це пише Обозреватель.

Музей розділений на три поверхи, на кожному з яких виставлені різноманітні типи автомобілів і спортивних мотоциклів. Будівля була побудована таким чином, щоб забезпечити повноцінний вид на трасу Ріо-Ондо і місцеве водосховище. До складу експозиції увійшло двадцять автомобілів, у тому числі купе, яке належало аргентинському гонщикові "Формули-1" Оскару Гальвес, і болід "Формули-1" французького автогонщика Жана Алезі.

Окремий простір відведено спортивним мотоциклам. У 2013 році в місті пройде Гран-прі мотогонки MotoGP, і саме в цій частині музею відбудеться презентація цієї події. Остання гонка подібного класу в країні відбулася 14 років тому в Буенос-Айресі.

Місто Термас-де-Ріо-Ондо (Termas de Rio Hondo) знаходиться в провінції Сантьяго-дель-Естеро (Santiago del Estero) і приваблює туристів своїми термальними джерелами.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.