Спецпроект

Грецький уряд хоче продавати квитки в музеї через інтернет

Міністерство освіти і культури Греції приступає до розробки спеціальної програми, яка дозволить купувати квитки в музеї та археологічні об'єкти через комп'ютери й мобільні телефони.

 

Така система поширена в багатьох країнах світу, але Греція досі була від цього далека, повідомляє Автотревел.

Ймовірно, електронні квитки в три десятки грецьких музеїв стануть доступні туристам вже найближчими місяцями. В першу чергу нововведення стосуватиметься найпопулярніших пам'яток: Акрополь в Афінах, Дельфи, Олімпія, Національний археологічний музей.

У результаті реалізації нової програми купити квиток буде можливо наперед, без необхідності стояти в черзі.

Електронний квиток діятиме упродовж одного місяця, що особливо зручно для іноземних туристів на час їхнього перебування на території Греції.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.