Спецпроект

Учасники флешмобу в Тбілісі вимагали зберегти Музей радянської окупації

Проведений у Тбілісі флешмоб з вимогою не закривати Музей радянської окупації зібрав близько 150 чоловік. Це була відповідь на ініціативу неурядової організації "Земля - наш дім" - закрити музей, який був створений в 2006 році.

Про це пише Кавказский узел.

Учасники кампанії вважають, що музей має бути закритий, тому що це один з дратівливих і заважаючих факторів для поліпшення відносин з Росією.

Противники цієї ініціативи провели флешмоб у столиці Грузії. Учасники акції вишикувалися в чергу перед входом в Національний музей, частиною якого є і Музей радянської окупації. Участь у заході взяли студенти трьох вузів і жителі Тбілісі.

В Грузії 25 лютого щорічно відзначається День радянської окупації. Він заснований парламентом Грузії в 2010 році. У цей день в 1921 році частини 11-ї Червоної армії, згідно трактуванню цих подій владою Грузії, "здійснили окупацію Демократичної Республіки Грузія". 23 серпня в Грузії відзначається День пам'яті жертв тоталітарного режиму - ця дата пов'язана з утвердженням Європарламентом Європейського дня пам'яті жертв сталінізму і нацизму, що, в свою чергу, пов'язано з оформленням пакту Молотова-Ріббентропа (23 серпня 1939 року).

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.