Спецпроект

У столиці ПАР пограбували музей на два мільйони доларів

У столиці ПАР, Преторії, серед білого дня скоєно зухвале пограбування художнього музею. Збиток склав понад два мільйони доларів.

Про це пише КМ.ru.

Згідно з інформацією місцевої влади, кілька зловмисників прийшли в столичний Art Museum під виглядом студентів-мистецтвознавців. При цьому квитки на екскурсію вони придбали за пільговою ціною, що становить 2,5 долара. У супроводі доглядача вони ознайомилися з експозицією, а потім зв'язали співробітників музею, погрожуючи їм зброєю, і винесли найцінніші полотна.

Серед них були кілька картин, які вважаються досить важливими для історії національного живопису. До них відносяться: "Портрет вождя готтентотів" Хьюго Ноде, "Антилопа та птиця" Дж. Г. Пірнеефа, "Кішка з петуніями" Меггі Лобсер.

Після інциденту музей закрили. Його адміністрація спільно з міською владою обговорюють додаткові заходи безпеки установи, які надалі могли б захистити від зазіхань його цінні експонати.

До речі, як пояснили співробітники Інтерполу, крадіжка творів мистецтва за своєю прибутковості поступається тільки торгівлі зброєю та наркотиками.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.