У Львові представлять проект до ювілею Крушельницької

Фільм про музеї Соломії Крушельницької продемонструють на презентації, що відбудеться 30 жовтня о 16.00 у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької.

Про це пише "20 хвилин".

Проект "Solomiya-Соломія" представлять й у США й Канаді: у Нью-Йорку, Філадельфії, Вашингтоні, Чікаго, Торонто, Монреалі, Ванкувері.

Завдання Проекту "Solomiya-Соломія" - популяризація життя та мистецького доробку Соломії Крушельницької та презентація діяльності Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. Також - організація заходів для українських та американських шанувальників таланту співачки, музикознавців, музикантів.

У рамках цих заходів передбачена концертна програма з репертуару С.Крушельницької у виконанні української оперної співачки Н.Щипчик, а також презентація промоційного фільму про Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької, - кажуть організатори.

Ініціюють проект "Solomiya-Соломія" Українсько-Американська Координаційна рада (США), компанія  Artemes Enterteinment  Productions (США), управління культури Львівської міської ради, Музично-меморіальний Музей  Соломії Крушельницької у Львові, продюсер Алекс  Ґутмахер (США), - повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Детальніше про Проект можна дізнатися під час зустрічі 30 жовтня о 16 годині у приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

Під час презентації відбудеться демонстрація фільму про музей Соломії Крушельницької.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.