Спецпроект

У ЛЬВОВІ ВІДКРИЛИ МУЗЕЙ ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ. Фото

У Львові відкрили експозицію у Музеї визвольної боротьби України.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Експозицію за адресою вул. Лисенка, 23а посвятив капеллан гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.

Всі фото: vgolos.com.ua

Музею також сьогодні подарували погруддя генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, кілька цінних експонатів.

 

"Наші діти і внуки повинні знати, хто ми, звідки, за що боролися і що вибороли, - зазначив син командира УПА Юрій Шухевич. - Хочу схилити голову перед тими, хто віддав своє життя за Україну, за тих, які пройшли через Воркуту, Колиму".

 

Голова Львівського братства воїнів УПА Олесь Гуменюк подарував музею цінний альбом зі світлинами 1940-50-х років.

 

Експозиція музею містить багато фотографій, зброї та особистих речей вояків УПА. У виставкових залах відображена хронологія діяльності УПА. Є й речі особистого вжитку – вишивані сорочки, хустинки тощо.

Як відомо, в Коломиї сьогодні теж відкрили музей УПА.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.