Спецпроект

У Єгипті після перерви відкрилася одна з найбільших пірамід

Друга за величиною піраміда на плато Гіза під Каїром - Хефрена - відкрилася для відвідувачів після реставрації.

Про це повідомляє Газета.ua.

Тепер туристи знову можуть спуститися всередину піраміди, де на глибині декількох десятків метрів розташовані підземні камери, щоб зсередини спробувати відчути всю міць цих древніх археологічних споруд.

Як повідомив сьогодні держміністр у справах старовини Єгипту Мухаммед Ібрагім, три роки пішло на реалізацію проекту щодо зниження в районі піраміди і Сфінкса рівня грунтових вод, які створюють реальну загрозу цілісності давньоєгипетських пам'ятників.

Крім того, фахівці займалися облаштуванням та благоустроєм території навколо піраміди. Реставраційні роботи обійшлися єгипетській скарбниці у 8 млн доларів.

 Піраміда Хефрена і сфінкс

За останні 15 років реставраційні роботи в піраміді проводилися вже вчетверте. За цей час неодноразово зміцнювалися і очищувлися від численних "гостьових" написів внутрішні стіни піраміди, вчені приводили в порядок царський саркофаг.

В піраміді були повністю замінені системи освітлення та вентиляції, що дозволило збільшити пропускну спроможність піраміди до 300 осіб без шкоди для гробниці - до цього волога, яка конденсувалася з повітря, що видихали туристи, перетворилася в солі, згубні для пам'ятки старовини.

Піраміда Хефрена - друга за величиною на плато Гіза. В основі площа піраміди досягає 215,8 кв м, а її висота становить 136,5 метри. За  4,5 тисячі років з моменту спорудження гробниця просіла на 7 метрів.

Також для публіки після реставрації відкриті і шість гробниць принцес і придворних часів 4-5 династій фараонів. Одна з таких пам'яток - розташована поряд з пірамідою Хеопса гробниця принцеси Мересанх III, яка була онукою фараона Хеопса та дружиною Хефрена.

Це поховання, відкрите ще в 1927 році, вважається одним з найкрасивіших і добре збережених в некрополі на плато Гіза. Останні 25 років гробниця Мересанх була закрита для відвідувачів.

Читайте також інші матеріали за темою "Єгипет"

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.