Сьогодні виповнюється 65 років ЦРУ

Сьогодні виповнилося 65 років Центральному розвідувальному управлінню США - відомству, яка стало відомим за своє втручання у численні історичні події XX сторіччя.

Про це повідомляють "Тексти".

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ, англ. Central Intelligence Agency) - агенція федерального уряду Сполучених Штатів Америки, основна функція якого - збирання і аналіз інформації про діяльність іноземних урядів, організацій і громадян.

ЦРУ - це основний орган зовнішньої розвідки США.

Під час Другої світової війни за вказівкою президента Рузвельта була створена перша в історії США розвідувальна організація "Управління стратегічних служб" (УСС).

Після війни президент Трумен розформував УСС, але, розуміючи необхідність у систематизації розвідувальної роботи, що до цього велася армійськими управліннями, в 1946 році видав директиву про створення Національного розвідувального управління.

У наступному році конгрес США схвалив рішення про централізацію всієї розвідувальної роботи в рамках єдиної організації. І після підписання президентом Труменом закону про національну безпеку, 18 вересня 1947 року було офіційно засновано Центральне розвідувальне управління, підпорядковане Раді національної безпеки.

Першим директором ЦРУ став контр-адмірал Роскоу Хилленкоттер. Практично з першого дня свого існування Управління долучилося до проведенням спеціальних операцій, що досягали іноді розмаху справжніх військових дій.

Діяльність ЦРУ ґрунтувалася на двох важливих директивах: операції повинні бути таємними і проводитися так, щоб уряд міг заперечувати свою причетність до нихОсновна функція ЦРУ, як згадано вище, полягає в отриманні та обробці інформації щодо іноземних урядів, корпорацій та людей, у відзвітуванні отриманої інформації відповідним гілкам уряду.

Другорядна функція — це пропаганда або зв'язки з громадськістю, відкрите та приховане розповсюдження, як правдивої, так і хибної інформації, та додатковий вплив на позитивне прийняття рішень із боку уряду США.

Третя функція ЦРУ — бути прихованою рукою федерального уряду в проведенні таємних операцій. Це спричинило багато суперечок, підняло питання щодо легальності, моральності, ефективності та доречності операцій ЦРУ.

Дивіться також інші матеріали за темою "Спецслужби"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.