Спецпроект

В Лісабоні відкрився мультимедійний музей

У столиці Португалії відкрився музейний комплекс Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade - місце, де кожен охочий може познайомитися з історією, географією та сучасним повсякденним життям Лісабона за допомогою новітніх технологій.

Про це повідомляє Обозреватель.

 

Музей розташований на площі Praça do Comércio. Експозиція складається з інтерактивних макетів та екранів 3D, а ефекти задіють всі органи чуття.

Мультимедійна виставка розповідає, зокрема, про найважливіші події історії міста і кораблях, що відправлялися з тутешніх портів підкорювати світ: відвідувачі відчують аромат східних спецій, завезених до Європи здалеку. Особливий розділ присвячений землетрусу, який в XVIII столітті зруйнував місто вщент. Героєм іншого розділу став маркіз де Помбал, який володів неабиякими талантами і зробив Лісабон одним із значущих європейських міст. Його схилену над картами фігуру можна побачити в тривимірному зображенні.

Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade відкритий щодня з 10:00 до 20:00. Вартість вхідного квитка - 9 євро для дорослих і 5 євро для дітей у віці від 6 до 15 років. Володарям Lisboa Card - знижка 20%.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.