Спецпроект

В Таллінні відновив роботу музей природи. ФОТО

У п'ятницю Музей природи знову відкриває двері для відвідувачів. Ремонт завершено, і новий вигляд отримали як зали музею, так і експозиція.

 

У музеї з'явилося безліч нововведень: деякі експонати можна чіпати руками, експозиція більше стала говорити про те, як людина впливає на природу.

Експонати забезпечені інформацією і російською мовою. Музей відкриється 14 вересня ювілейною, п'ятдесятою за рахунком виставкою грибів. Після них музей запропонує поглянути на барвистий світ риб, ознайомитися з мінералами, подивитися фото тварин на виставці "Безкровне полювання".

 

На ремонтні роботи було витрачено понад 840 000 євро, з цієї суми близько 80% коштів було отримано з Європейського фонду регіонального развітія. Музей природи знаходиться в Старому місті Таллінна і чекає своїх відвідувачів з середи по неділю з 10.00 до 17.00. 

Таксидермист зоологічного відділу музею Пелле Нуггіс займається встановленням опудала осетра

 

Практично будь-який представник флори і фауни, яких можна зустріти в природі Естонії, знайшли своє місце в експозиції цього музею.

Крім вовків, рисей, ведмедів та інших мешканців лісу, тут можна побачити опудала птахів і морських ссавців, а також гордість музею - атлантичну стерлядь довжиною 2,9 м, найбільшу рибу, коли-небудь виловлену з вод Балтійського моря.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.