Спецпроект

В Мексиці створено музей текіли

У мексиканському місті Тіхуана відкрився Музей мар'ячі і текіли (Museo del Mariachi y el Tequila). Експозиція познайомить відвідувачів з двома найвідомішими мексиканськими традиціями - народною музикою і алкогольним напоєм.

Про це повідомляє Буено Латина.

Музей знаходиться поруч з палацом хай-алай - традиційної мексиканської гри в м'яч.

Фотографії, виставлені в музеї, познайомлять його гостей з процесом вирощування блакитної агави, з якої виготовляється текіла.

Також тут будуть виставлені барвисті костюми, що стали невід'ємною частиною традиції маріачі, а також різноманітні музичні інструменти і предмети, що відсилають до історії піонерів жанру, серед яких - знаменита група Mariachi Vargas de Tecalitlan.

Мар'ячі - вуличні музиканти - в Мехіко. Фото: Павло Солодько ("Історична Правда")

Музей відкритий весь тиждень без вихідних. Його експозиція постійно буде змінюватися, щоб відвідувачі змогли краще дізнатися мексиканську історію і традиції країни.

Як відомо, в листопаді 2011 року ЮНЕСКО додала до списку нематеріальних об'єктів культурної спадщини мексиканську музичну традицію мар'ячі.

Дивіться також: "Екскурсія музеєм Троцького в Мексиці. ФОТО"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.