Спецпроект

В Житомирі відкрився музей міліції. ФОТО

В основі експозиції музею міліції покладено матеріал музею 1976 року, проте він значно доповнений новими зразками, які дарували ветерани, працівники органів внутрішніх справ, навіть приватні колекціонери. Деякі експонати куплені в антикварних магазинах.

Про це повідомляє Житомир-інфо.

Експозиція музею налічує понад 1,5 тисячі експонатів, які розміщені за історичним принципом: з часу створення перших "городових", з їх фото та іменами, і до нинішнього часу. Окремо представлені зразки форменого одягу, зброї і транспортних засобів міліції різних часів. Відновлені робочі місця і навіть кабінети колишніх поліцейських, окремі елементи перших чергових частин та багато іншого.

6 вересня відкрився Житомирський музей міліції
Житомирський музей міліції

 

Серед унікальних речей, наприклад, медалі на шинелі городового Житомира початку минулого століття "За старанність" і "За бездоганну службу в поліції".

Музей знаходиться в центральній будівлі УМВС в Житомирській області.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.