ПУТІН ХОЧЕ ДАВАТИ ПАСПОРТИ ВИХІДЦЯМ ІЗ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

Президент Росії Володимир Путін вважає за необхідне повернутися до питання про полегшений порядок надання російського громадянства колишнім громадянам СРСР.

Про це він сказав на нараді послів і постійних представників Росії в Москві, передають РИА Новости.

За його словами, необхідно знову повернутися до питання про полегшений порядок надання російського громадянства тим, хто був громадянином СРСР і прямим нащадкам народжених у Радянському Союзі або навіть у Російській імперії.

"Роль співвітчизників, що постійно проживають за кордоном, вимагає ґрунтовного переосмислення. Багато хто хоче бути корисним своїй історичній батьківщині, хочуть підтримати її, а наші закордонні утстанови все-таки часом недооцінюють такий настрій і такі можливості", - відзначив Путін.

Раніше представники правих сил неодноразово заявляли, що Росія активно паспортизує громадян Севастополя.

У той же час в Україні подвійне громадянство заборонене.

До складу Російської імперії входили, зокрема, території нинішніх країн Балтії, Фінляндії, Польщі і Туреччини.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.