Оголошено громадський конкурс на оформлення Гостиного двору

Оголошено громадський конкурс на кращий проект архітектурно-художнього оформлення внутрішнього простору пам’ятки архітектури "Гостиний двір" на Контрактовій площі в Києві.

Про це повідомляється на сайті конкурсу, започаткованого активістами спільноти "Гостинна республіка", яка змагається за те, щоб на Подолі були представлені інтереси киян щодо облаштування громадсько-культурного простору.

Метою конкурсу є оформлення кращих пропозицій щодо архітектури та дизайну при оформленні внутрішнього дворику під функції громадського використання, а саме відпочику, проведення культурних та музичних заходів за громадською ініціативою.

Пропонується засобами архітектури та дизайну створити атмосферу духовності та затишку. Цими ж засобами необхідно створити функціональне означення характерних місць входів, обслуговування, відпочинку та майданчиків для вистав.

Орієнтовна кількість відвідувачів громадсько-культурних заходів - до 200 чоловік.

Архітектурно-художні та дизайнерські рішення, як і матеріали для їх реалізації, мають бути високої якості та органічно пов’язуватися з архітектурою Гостиного двору.

До участі в конкурсі запрошуються усі охочі фахівці.

Матеріали на конкурс подаються під девізом у формі шестизначного номера, який позначатиметься на перших сторінках у верхньому кутку проекту, що складатиметься з:

- план першого поверху Гостиного двору в м 1:100, 1:200;

- розріз – м – 1:100, 1:200;

- пояснювальна записка;

- інші матеріали за бажанням автора;

- конверт з девізом, в якому вказуються прізвища автора чи авторів, адреси та номери контактних телефонів.

Конкурсні матеріали подаються у вільній формі.

Прийом конкурсних матеріалів буде здійснюватися 9-10 серпня 2012 з 10:00 до 20:00 у внутрішньому дворику пам’ятки архітектури Гостиний двір.

Умови конкурсу, план і розріз будівлі Гостиного двору можна отримати на цьому сайті.

За довідками звертатися за телефонами:

- організаційні питання конкурсу - 066-048-66-03 Євген Карась;

- проектні питання конкурсу - 063-747-06-44 Тарас Годованець;

- електронна скринька – konkurs.hostdvir@gmail.com.

За результатами конкурсу журі визначає 5 кращих проектів та призначує цінні призи та грамоти. В журі ввійдуть відомі архітектори та діячі культури і мистецтв. Список членів журі буде опубліковано незабаром.

Наразі організаторам надає фахові консультації Микола Леонідович Жаріков, головний архітектор м.Києва в 1987-1992 роках.

Кращі роботи після громадського обговорення будуть передані в КМДА. Водночас організатори конкурсу звернуться до спонсорів з пропозиціями взяти участь у фінансуванні робіт в разі їх схвалення.

"Проведення конкурсу є одним з етапів боротьби громадськості Києва проти рекострукції Гостиного двору та ганебного рішення про анулювання його статусу пам’ятки архітектури, - зазначають організатори конкурсу. - Українцям необхідне розширення громадсько-культурного простору, а не черговий торгівельний центр".

Дивіться також:

Гостинна республіка. Як захищають Гостиний двір. СЛАЙДИ

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.