Знайдено найдавніші в Австралії малюнки - 28 тисяч років. ФОТО

Вчені встановили вік найдавніших на даний момент малюнків аборигенів з Австралії. За даними археологів, вони були зроблені близько 28 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на AP і часопис Journal of Archaeological Science.

Брюс Бейкер, археолог з Університету Південного Квінсленда, виявив кам'яний притулок Наварла Ґабарнманґ близько року тому, однак результати датування стали відомі лише зараз.

 Кам'яний притулок Наварла Ґабарманґ має близько 35 тисяч років. Фото: sott.net

Вченому вдалося відшукати серед малюнків тварин та людей ті, що були зроблені за допомогою вугільних пігментів.

Малюнки всередині притулку стародавніх людей. Фото: revmodo.com

Саме це дозволило провести датування, засноване на визначенні співвідношення у пігментах ізотопів вуглецю.

 Археологи за роботою. Фото: arterupestre.tumblr.com

За словами Бейкера, малюнки з Наварла Ґабарнманґ є однозначно найстарішими датованими зразками наскального живопису зі знайдених дотепер на австралійському континенті.

 Фото: firstpost.com

Найстарішими печерними малюнками у світі на даний момент вважаються зображення вохристих дисків, знайдені в печері Ель Кастільйо в Іспанії. Їхній вік, що становить близько 41 тисячі років, дозволив деяким археологам навіть вважати їх справою рук неандертальців.

Фото: nzherald.co.nz

Для визначення віку іспанських малюнків археологи застосовували інший метод датування. Він заснований на визначенні співвідношення ізотопів урану та торію у кальцитовій патині, що вкриває наскeльний живопис.

Читайте також:

Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

У Швейцарії знайшли двері, яким 5 тисяч років

Homo Sapiens родом із Криму. Сенсація від українських археологів

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.