Київрада хоче меморіальну дошку актору Брондукову. ФОТО

Народному артисту України Бориславу Брондукову буде встановлено меморіальну дошку на будинку в центрі Києва.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні комісії Київради з питань культури та туризму, повідомляє прес-служба голови комісії Олександра Бригинця.

Дошку встановлять на фасадній стороні будинку на київських Липках, де проживав актор - за адресою вул. Інститутська, 22/7.

Борислав Брондуков (1938-2004) — український актор, народний артист України. Народився в селі Дубова Поліського району Київської області. Закінчив у Києві будівельний технікум.

Працював виконробом на будівництві, потім на заводі "Арсенал", де грав у народному театрі. Там його побачив ректор Театрального інституту ім. І.Карпенко-Карого, який запропонував Брондукову вступити до інституту.

Як кіноактор Борислав Брондуков дебютував 1962 року у фільмі Сергія Параджанова "Квіти на камені".

В ролі Злодія у фільмі "Камінний хрест" (1968)

У 1968 році — нагороджений дипломом Всесоюзного кінофестивалю у Ленінграді за кращу чоловічу роль у фільмі Леоніда Осики за новелою Василя Стефаника "Камінний хрест".

В ролі інспектора Лестрейда в серіалі про Шерлока Холмса (1980)

Пізніше він знявся у понад 110 фільмах, в тому числі у стрічках "Афоня", "Осінній марафон", "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона", "Вас чекає громадянка Ніканорова", "Будь здоровим і прощай", "Небезпечні гастролі", "Зелений фургон", "Ми із джазу".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.