У Музеї козацтва на Хортиці зірвало дах. ФОТО

Несподіваний смерч зніс 47-тонне залізне покриття на даху Музею запорізького козацтва на острові Хортиця.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на гендиректора Національного заповідника "Хортиця" Максима Остапенка.

B результаті потужного смерчу, який вдарив по будові музею запорізького козацтва на острові Хортиця, знесено 47-тонне залізне покриття, встановлене на даху будівлі на час ремонту в 2006 році.

"Це був дуже сильний порив вітру, - сказав Остапенко. - В районі музею сходяться кілька напрямків течії Дніпра, сходяться три русла, і по основному руслу Дніпра йшов потужний фронт, який буквально вдарив по будові музею, затряслися вікна у вітринах, спрацювала сигналізація. А після цього смерчем підняло на кілька метрів вгору металеві конструкції на даху музею і перенесло метрів на 25-30".

 Так було...

За словами гендиректора, жертв і руйнувань будівлі музею немає.

"Головна проблема - зберігається небезпека обвалу навислих конструкцій на внутрішній дворик музею. Ми сподіваємося вже найближчим часом ліквідувати всі завали, але наразі музей закритий для туристів", - підкреслив Остапенко.

...так стало

Рятувальники комунального аварійно-рятувального загону зазначили, що "подібних природних катаклізмів у Запоріжжі не пригадають".

За попередніми розрахунками, для ліквідації наслідків смерчу музею запорізького козацтва знадобиться не менше 100 тис. грн.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.