Реконструктори-"нацисти" марширували під прапорами Партії регіонів. ФОТО

Скандалом закінчилася військово-історична реконструкція боїв Другої світової, що пройшла під Сімферополем. Люди у військовій нацистській формі часів крокували під прапорами провладної Партії регіонів.

Про це повідомляє "Газета.ua".

"Театралізовану виставу для глядачів організували кримська громадська організація "Велике братство без кордонів", севастопольський клуб "КЛІО", і декілька сотень кримських реконструкторів, - зазначив реконструктор з Одеси Михайло Першиков. - З'їхалося близько 10 тисяч глядачів з усієї України. Актори та добровольці показали сценки Сталінградської битви, форсування Дніпра, визволення Києва та штурм Рейхстагу".

Усі подробиці були відтворені за архівами та спогадами очевидців.

За словами Першикова, в самій реконструкції взяло участь чимало активістів із Партії регіонів: "Але не зрозуміло, кому прийшла в голову ідея дати блакитні прапори акторам у нацистській формі".

Перед початком дійства вони промарширували коло. Глядачі почали їм аплодувати.

Фото: sobytiya.info

"Деякі актори-"нацисти" теж веселилися, кажучи, що все правильно – і форма, і прапори відповідають. За 20 хвилин хтось кинувся віднімати ті атрибути та позабирав у акторів прапори. Це ж треба було додуматися з'єднати нацистську символіку і прапори Партії Регіонів", - дивується очевидець.

У кримській Партії Регіонів сам інцидент назвали провокацією. Там не можуть пояснити, хто вручив акторам прапори.

Інцидент з блакитними прапорами – не єдиний. Першого травня у Селі Перевальне відбулося ритуальне покладення вінків до пам'ятного знаку на Ангарському перевалі, котрий встановлений на честь партизан і підпільників Криму.

Скандал розгорівся через надмірну кількість прапорів Партії регіонів. Пенсіонери та ініціативна група були обурені, назвали це політичним піаром і вимагали їх згорнути.

Читайте також:

Партійні квитки ПР оформили у стилі гітлерівської партії. ФОТО

У Києві реконструювали бої 1-го Українського фронту в Німеччині. ФОТО

Реконструкція Червоної Армії в Африці. ФОТО

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.