Британія збудує меморіал своїм загиблим у Севастополі

Посольство Великої Британії в Україні ініціює будівництво меморіалу загиблим в Балаклавському бою британським воїнам у Севастополі.

 

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на відділ у справах преси та інформації Севастопольської міської державної адміністрації.

За даними відомства, заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації обговорив питання будівництва меморіалу із заступником голови посольства Великої Британії в Україні Мартіном Деєм.

При цьому Дей повідомив, що зараз англійська сторона готує проект меморіального комплексу, що буде передано у міськдержадміністрацію для затвердження.

"Ми розглянемо проект на містобудівній нараді, і, якщо ескіз комплексу буде затверджено, Велика Британія профінансує його будівництво. Думаю, незабаром у нашому місті з'явиться новий меморіальний комплекс", - сказав Арабаджі.

Учасники зустрічі також обговорили можливість реконструкції англійського військового кладовища, розташованого на Каткартовому пагорбі в Севастополі.

Балаклавська битва відбулася 13 жовтня 1854 і була одним з найбільших боїв Кримської війни 1853-1856 років між союзними силами Великої Британії, Франції й Туреччини проти Російської імперії.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.