Британія збудує меморіал своїм загиблим у Севастополі

Посольство Великої Британії в Україні ініціює будівництво меморіалу загиблим в Балаклавському бою британським воїнам у Севастополі.

 

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на відділ у справах преси та інформації Севастопольської міської державної адміністрації.

За даними відомства, заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації обговорив питання будівництва меморіалу із заступником голови посольства Великої Британії в Україні Мартіном Деєм.

При цьому Дей повідомив, що зараз англійська сторона готує проект меморіального комплексу, що буде передано у міськдержадміністрацію для затвердження.

"Ми розглянемо проект на містобудівній нараді, і, якщо ескіз комплексу буде затверджено, Велика Британія профінансує його будівництво. Думаю, незабаром у нашому місті з'явиться новий меморіальний комплекс", - сказав Арабаджі.

Учасники зустрічі також обговорили можливість реконструкції англійського військового кладовища, розташованого на Каткартовому пагорбі в Севастополі.

Балаклавська битва відбулася 13 жовтня 1854 і була одним з найбільших боїв Кримської війни 1853-1856 років між союзними силами Великої Британії, Франції й Туреччини проти Російської імперії.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.