До Євро-2012 Поділ стане початком історичних турмаршрутів

Відправною точкою усіх історичних туристичних маршрутів Києва стане Контрактова площа.

Про це в ефірі телеканалу "Київ" сказав голова КМДА Олександр Попов.

Він нагадав, що минулого року на Контрактовій площі було прибрано декілька десятків самовільно встановлених кіосків, а зараз відбувається обговорення перспектив благоустрою цієї території, враховуючи її історичні та архітектурні особливості.

“Я думаю, цілком закономірно зробити Контрактову площу стартовою точкою туристичних маршрутів, які носитимуть назву "Старе місто", - сказав чиновник. - З неї починатиметься знайомство з історичним Києвом – від Подолу до Києво-Печерської Лаври та Мистецького арсеналу. Ми плануємо облаштувати і пішохідний маршрут, і велодоріжки".

За словами Попова, після реконструкції Андріївський узвіз матиме не лише оновлені інфраструктуру та благоустрій, але й власний статут.

"Я пропонуватиму чітко зафіксувати у статуті поверховість, якої мають дотримуватися при реконструкції, прописати умови ведення бізнесу, у першу чергу – торгівлі, обов’язково врахувати культурну і туристичну складову, - зазначив голова КМДА. - Адже Андріївський узвіз повинен зберегти свій особливий дух. А для цього ми маємо зберегти його унікальність та історію".

За його словами, “статут” мають вилити із бронзи або латуні й у вигляді пам’ятного знаку встановити на початку вулиці.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.