Фільми про Велику вітчизняну показуватимуть безкоштовно - закон

Президент Янукович підписав поправки до закону "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років", який передбачає безкоштовні покази фільмів про війну кожного травня. Ініціатори законопроекту - нардепи-комуністи.

Про це повідомляє офіційний сайт президента.

Документ набирає чинності з 1 січня 2012 року.

Ним передбачено доповнити статтю 2 (вона називається "Форми увічнення Перемоги та подвигу народу-переможця") закону "Про увічнення Перемоги..." абзацом такого змісту: "безкоштовний показ художніх та документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну 1941-1945 років у кінотеатрах та інших закладах культури державної та комунальної форм власності протягом травня".

Фільм про радянського льотчика, який став вождем індіанців (ВІДЕО)

"Підписання Президентом зазначеного закону сприятиме інформованості суспільства про подвиг захисників і визволителів рідної землі, - повідомляє прес-служба глави держави, - задоволенню культурних і духовних запитів ветеранів війни та літніх людей, збереженню пам'яті про трагічні сторінки вітчизняної історії, бойових і трудових традицій українського народу, вихованню в учнівської та студентської молоді почуття патріотизму та шанобливого ставлення до людей старшого покоління, які у боротьбі з фашистськими загарбниками відстояли мир і свободу".

Можна, скажімо, показати "Ворог біля воріт" - голівудську історію про дуель радянського і нацистського снайперів. Увінчує подвиг народа-переможця не згірше "Сталінграду" Федора Бондарчука

Ось як у пояснювальній записці обґрунтовує необхідність такої поправки до закону її ініціатор - народний депутат від фракції КПУ Володимир Даниленко:

"День Перемоги – одне з найвизначніших свят для України та для кожного з нас. Воно символізує перемогу добра над злом, майбутнього над минулим, життя над смертю. Цей день єднає людей проти агресії та війни, символізує прагнення до миру і процвітання.

Саме у цей день свідома частина суспільства віддає дань пошани ветеранам Великої Вітчизняної війни.

...Що, як не збереження пам'яті про Велику Вітчизняну війну 1941-1945 років, передавання спогадів про Великий Радянський народ, який поклав на вівтар перемоги мільйони життів, зробить цю Перемогу вічною?

"Мы из будущего-2": чому російські актори відмовилися зніматися

Молодь України - це та частина суспільства, яка повинна виховуватися на патріотизмі та відданості ветеранів Великої вітчизняної війни, саме молодь повинна знати кожного героя, який ціною свого життя визволив нашу державу від фашистських загарбників.

Спираючись на те, що вплив кіноіндустрії на громадську думку постійно зростає, а молодь є основною аудиторією кінотеатрів нашої держави, пропонується у День Перемоги на законодавчому рівні закріпити організацію безкоштовного показу художніх та документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну 1941-1945 років у кінотеатрах, будинках культури та клубних установах, як форму увічнення Перемоги та подвигу народу-переможця".

Закон "Про увічнення Перемоги у ВВВ 1941-45 років" був підписаний президентом Кучмою і набув чинності у квітні 2000 році. Він визначає поняття свята Перемоги, сприяє збереженню історичної пам'яті про неї, захисту ветеранів і пам'яток війни.

А ось як свою історичну пам'ять формують грузини (ВІДЕО)

У квітні 2011 року Верховна Рада проголосувала за поправку до цього закону, яка однією з форм увічнення перемоги передбачала підняття на офіційних установах червоного "прапора Перемоги".

Це рішення спричинило гучну інформаційну кампанію і масові сутички між радикальними політичними силами у Львові 9 травня 2011 року. У червні поправка про червоні прапори була була відмінена Конституційним судом.

Дивіться також на "Історичній Правді" рейтинг найпопулярніших фільмів Української РСР і решти Союзу.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.