У Дніпродзержинську працює виставка подарунків генсеку Брєжнєву

Учора виповнилося 105 років від дня народження Леоніда Ілліча Брежнєва, Генсека ЦК КПРС (1966-1982 рр.). У музеї історії Дніпродзержинська є виставка, присвячена цьому видатному українцю.

Про це повідомляють "Коментарі".

У 1937 році Леонід Брежнєв обіймав посаду заступника голови Дніпродзержинського міськвиконкому, з 1938 року отримав підвищення по партійній лінії до Дніпропетровська.

Обіймав великі партійні посади в Молдові та Казахстані. У 1960 році призначений головою Президії Верховної Ради СРСР.

У 1964 році брав участь в організації зміщення Микити Хрущова, після чого очолив секретаріат ЦК КПРС.

1970: Новорічне звернення Брежнєва до радянського народу (ВІДЕО)

Після того, як Брежнєв став генсеком, Дніпродзержинськ отримав нечувані привілеї. Місто змінилося на очах.

Сьогодні від колишньої слави у Дніпродзержинську залишився пам'ятний бюст на проспекті Леніна та меморіальних дошках на металургійному технікумі, який Леонід Ілліч очолював у 30-і роки, і на будинку, де жила його родина.

Ще одним нагадуванням про епоху Брежнєва є унікальна колекція подарунків главі держави, яка зберігається в музеї історії Дніпродзержинська, передана на початку 80-х років в місто.

1982: похорони Брежнєва - труна падає у могилу (ВІДЕО)

Сьогодні ця експозиція є основою виставки "... І особисто дорогому Леоніду Іллічу", що проходить у музеї.

Нагадаємо, що у лютому 2010 року молодіжну організацію Дніпровського металургійного комбінату імені Дзержинського очолив нащадок генсека, молодий інженер-технолог Леонід Брежнєв.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.