За отримані від націоналістів гроші комуністи встановлять ще одного Сталіна

За відшкодовані за рішенням суду членами організації "Тризуб" кошти Запорізький обком Комуністичної партії України планує встановити пам'ятник Сталіну в Луцьку. Там, де ще недавно заборонили збирати пожертви на такий пам'ятник.

Заяву про те, що на отриману від засуджених членів ВО "Тризуб" компенсацію буде встановлено ще один пам'ятник Сталіну, поширила прес-служба Запорізького обкому КПУ з посиланням на другого секретаря обкому Олександра Зубчевського.

"Ми неодмінно за рахунок їхніх грошей створимо пам'ятник Сталіну і передамо його у вигляді подарунка волинським комсомольцям, - зазначається в заяві Зубчевського. - Саме волинські комсомольці одними з перших на початку цього року відгукнулися на наш заклик зі збору грошей для відновлення пам'ятника. У місті Луцьк пам`ятник Сталіну виглядатиме абсолютно доцільно з історичної точки зору, оскільки саме Сталін приєднав західноукраїнські землі до України".

Нагадаємо, що засуджені сьогодні до кількох років ув'язнення за спилювання голови погруддю Сталіна члени ВО "Тризуб" повинні будуть компенсувати КПУ всі витрати, пов'язані зі створенням пам'ятника – 110 тисяч гривень.

У квітні 2011 року громадськість Луцька змусила комуністів демонтувати намет у центрі міста, в якому комсомольці збирали пожертви на відновлення знищеного вибухом погруддя Сталіна в Запоріжжі. Після цього Волинський окружний адміністративний суд заборонив збір коштів у Луцьку на відновлення Сталіна.

17 листопада департамент архітектури та містобудування Запорізької міськради визнав відновлений пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений у скляній вітрині в стіні облкомітету КПУ, елементом декоративного оформлення інтер'єру.

Перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.