Анонс: презентація монографії про Чорновола

Видавництва "Смолоскип" та "Джура" запрошують на презентацію книги Василя Деревінського "В’ячеслав Чорновіл. Нарис портрета політика", а також сьомого тому 10-томника "Творів" В’ячеслава Чорновола

У сьомому томі "Творів" В. Чорновола уміщено його статті, виступи, інтерв’ю періоду від весни 1990 р. до грудня 1992 року.

Монографія Василя Деревінського охоплює важливі моменти життя політика від часу його вступу на шлях політичної діяльності, написання перших творів, поява яких сколихнула світову громадськість, перебування в ув'язнення і заслання, боротьби за незалежність, демократію і реформи – практично до трагічної загибелі (чи вбивства) політика.

Не залишено поза увагою роботу В. Чорновола зі створення та видання позацензурного журналу "Український вісник", внесок у становлення громадсько-політичних організацій, діяльність на посаді голови Львівської обласної ради, участь у президентській виборчій кампанії 1991 р.

Інша монографія історика Деревінського - "На гребені боротьби. Діяльність В'ячеслава Чорновола у другій половині 1980-х рр."

Книга містить низку документальних матеріалів, частина з яких належить авторству В. Чорновола. Доповнюють текстову частину книгу численні фотографії.

Презентація відбудеться 20 грудня о 18.30 в Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57).

Вхід вільний.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.