Анонс: презентація монографії про Чорновола

Видавництва "Смолоскип" та "Джура" запрошують на презентацію книги Василя Деревінського "В’ячеслав Чорновіл. Нарис портрета політика", а також сьомого тому 10-томника "Творів" В’ячеслава Чорновола

У сьомому томі "Творів" В. Чорновола уміщено його статті, виступи, інтерв’ю періоду від весни 1990 р. до грудня 1992 року.

Монографія Василя Деревінського охоплює важливі моменти життя політика від часу його вступу на шлях політичної діяльності, написання перших творів, поява яких сколихнула світову громадськість, перебування в ув'язнення і заслання, боротьби за незалежність, демократію і реформи – практично до трагічної загибелі (чи вбивства) політика.

Не залишено поза увагою роботу В. Чорновола зі створення та видання позацензурного журналу "Український вісник", внесок у становлення громадсько-політичних організацій, діяльність на посаді голови Львівської обласної ради, участь у президентській виборчій кампанії 1991 р.

Інша монографія історика Деревінського - "На гребені боротьби. Діяльність В'ячеслава Чорновола у другій половині 1980-х рр."

Книга містить низку документальних матеріалів, частина з яких належить авторству В. Чорновола. Доповнюють текстову частину книгу численні фотографії.

Презентація відбудеться 20 грудня о 18.30 в Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57).

Вхід вільний.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.