В США померла донька Сталіна (ФОТО)

На 85-му році життя померла дочка радянського лідера Йосипа Сталіна Світлана Аллілуєва, яка втекла з СРСР у 1967-му - спершу в Швейцрію, а потім у США, де мешкала під іменем Лана Пітерс.

Про це Російській службі Бі-бі-сі повідомив представник адміністрації округу Річленд американського штату Вісконсін.

"Я можу лише підтвердити, що вона померла 22 листопада", - сказав Бі-бі-сі юридичний представник округу Бен Саутвік.

За словами судді-коронера Мері Тернер, Аллілуєва, яка жила в США під ім’ям Лана Пітерс, померла в будинку пристарілих.

Раніше у неї було діагностовано рак прямої кишки.

Лана Пітерс

Інформація про можливу смерть дочки Сталіна з’явилася в мережі і раніше, пише газета New York Times, однак місцева похоронна фірма, яка, імовірно займалася організацією траурних заходів, відмовилася підтвердити смерть Лани Пітерс.

Представники влади Вісконсіна припускали навіть, що вона померла кілька місяців тому.

Спроби з’ясувати подробиці по телефону у її дочки, Ольги Пітерс, яка взяла собі ім’я Кріз Еванс, також ні до чого не привели.

Світлана Сталіна народилася 22 лютого 1926 року в Ленінграді.

Після смерті батька в 1953 році вона взяла прізвище матері і стала Світланою Аллілуєвою.

Вона закінчила історичний факультет МДУ та аспірантуру Академії суспільних наук при ЦК КПРС, після чого працювала перекладачем з англійської мови та літературним редактором, пише РІА "Новості".

1967 року Світлана Аллілуєва, поїхавши до Індії, щоб взяти участь у похоронах Браджеша Сінгха, якого в деяких інтерв’ю називала своїм чоловіком, відмовилася повертатися до СРСР.

Переїзд на Захід і подальша публікація книжки "Двадцять листів другу" (1967), в якій Аллілуєва згадувала про свого батька і кремлівське життя, викликали світову сенсацію.

 Світлана Сталіна (посередині) з братом і батьком

На деякий час вона зупинилася в Швейцарії, потім жила в США.

1970 року вийшла заміж за американського архітектора В.В.Пітерса, народила доньку, незабаром розлучилася, але зберегла за собою ім’я Лана Пітерс.

Більше про Світлану Аллілуєву та її життя читайте на "Історичній Правді".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.