В аеропорту "Бориспіль" продають ляльку Сталіна (ФОТО, оновлено)

Серед сувенірів, які пропонуються туристам в Україні, сувенірний магазин терміналу Б аеропорту Бориспіль у Києві поряд із ляльками-козаками продає ляльку Сталіна. У переддень Євро-2012 Україна пропонує як сувенір Сталіна, режим якого засуджений Європою нарівні із гітлерівським.

Про це написав 27 листопада у своєму Facebook історик Володимир В’ятрович, який саме вилітав до Вільнюса на міжнародну конференцію, присвячену історії та пам’яті про злочини комунізму.

"Між Віктором Андрійовичем і козачком — Йосиф Віссаріонович! Такими сувенірами вітає Україна туристів у сувенірному кіоску на летовищі у Борисполі (термінал Б). Лялька Сталіна на пам’ять про країну, де він убив мільйони?! Це — знущання", — написав він і розмістив фото. 

 Ющенко і Сталін

Потім В’ятрович додав: "Щойно розмовляв з продавчинею. З’ясував — виробник і постачальник український".

Нагадаємо, що Сталін визнаний українським судом винним у геноциді українців — організації Голодомору 1932-33 років.

 Фото: Володимир В'ятрович

Світ та Європа засудили сталінський режим нарівні з гітлерівським. Зокрема, Європейський парламент проголосив 23 серпня Європейським днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

У квітні 2008 року російські ЗМІ здійснили інформаційну кампанію, де факт продажі в одній із київських крамниць виробленої на Тайвані ляльки Гітлера було подано як масштабну індустрію з пропаганди нацизму серед дітей в Україні.

Прес-секретар ДП МА "Бориспіль" Оксана Ожигова повідомила, що адміністрація аеропорту вживе заходів, щоб подібні сувеніри не продавалися на території летовища.

"Дуже прикро, що в Україні виробники і постачальники сувенірної продукції заробляють на тому, що суперечить національним принципам і традиціям, національній пам’яті, - зазначила Ожигова. - Зі свого боку, ми зробимо все можливе для того, щоб в аеропорту "Бориспіль" такої продукції не було. Однак варто пам’ятати, що такі сувеніри продаються по всій Україні. Хто змінить ситуацію на рівні національної свідомості?".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.