Накладено арешт на квартиру Бориса Гмирі

На квартиру відомого оперного співака Бориса Гмирі накладено арешт за борги.

Про це повідомляє спадкоємиця Бориса Гмирі Ганна Принц.

"Статусу музею, попри всі звертання до влади, квартирі співака не надано, - йдеться в заяві. - Саме помешкання в центрі столиці перебуває в не просто аварійному, а катастрофічному стані".

Проблема полягає в тому, йдеться в заяві, що Міністерство культури не змогло вчасно викупити видання "Борис Гмиря. Щоденники" для бібліотек України.  Аби викупити тираж у видавництва "Фоліо", Ганна Принц змушена була позичити гроші у громадянина Чехії Юзефа Вондроушева, сподіваючись, що міністерство все-таки виконає свої обіцянки.

Борис Гмиря виконує народний романс "Ніч яка місячна". 1962 рік

Але час угоди по боргах, позичальник через судові рішення вимагає вже не тільки повернення боргу, а й відшкодування й пені через продаж майна й квартири.  

Сьогодні надійшла постанова виконавчої служби Шевченківського району про накладення арешту на спадщину Бориса Гмирі.

Борис Гмиря (1903-1969) - всесвітньо відомий український оперний і камерний співак (бас-кантанте). Народний артист СРСР (1951). Протягом 1947-1975 рр. радянська фірма грамзапису "Мелодія" випустила 7 мільярдів платівок Гмирі.

Нагадаємо, що у липні 2011 року КМДА не захотіла віддавати в державне управління квартиру-музей Павла Тичини, хоча й не могла сплатити 16 тисяч грн за оренду приміщення.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.