В Севастополі чорні археологи продавали винищувач Як-1 із дня моря

У Севастополі припинено спробу продажу залишків радянського винищувача часів війни Як-1, незаконно піднятого з дна акваторії Чорного моря.

Про це повідомляє "Обком"

В міське управління СБУ надійшла оперативна інформація про те, що місцеві жителі ведуть незаконний підйом в акваторії моря предметів, які представляють історичну і культурну цінність, з метою подальшого продажу приватним колекціонерам.

Співробітники Балаклавського райвідділу міліції спільно з представниками СБУ на території приватного домоволодіння виявили залишки літака, а також корабельну гармату-карронаду середини XIX століття, корабельну гармату 21К без станини, яка застосовувалася для протикорабельної та протиповітряної оборони в роки Другої світової війни.

Як-1

У ході розслідування порушеної кримінальної справи було встановлено, що з дна моря зловмисники підняли рештки літака Як-1, що знаходиться на науковому обліку в Інституті археології НАН України. У листопаді 1941 року цей винищувач впав у море. Пілотові вдалося врятуватися.

У травні 2011 року повідомлялося, що кримська міліція відмовляється порушувати справи проти чорних археологів.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.