В Севастополі чорні археологи продавали винищувач Як-1 із дня моря

У Севастополі припинено спробу продажу залишків радянського винищувача часів війни Як-1, незаконно піднятого з дна акваторії Чорного моря.

Про це повідомляє "Обком"

В міське управління СБУ надійшла оперативна інформація про те, що місцеві жителі ведуть незаконний підйом в акваторії моря предметів, які представляють історичну і культурну цінність, з метою подальшого продажу приватним колекціонерам.

Співробітники Балаклавського райвідділу міліції спільно з представниками СБУ на території приватного домоволодіння виявили залишки літака, а також корабельну гармату-карронаду середини XIX століття, корабельну гармату 21К без станини, яка застосовувалася для протикорабельної та протиповітряної оборони в роки Другої світової війни.

Як-1

У ході розслідування порушеної кримінальної справи було встановлено, що з дна моря зловмисники підняли рештки літака Як-1, що знаходиться на науковому обліку в Інституті археології НАН України. У листопаді 1941 року цей винищувач впав у море. Пілотові вдалося врятуватися.

У травні 2011 року повідомлялося, що кримська міліція відмовляється порушувати справи проти чорних археологів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.