В рамках альтернативної Табачнику освіти видали диск про Карпатську Україну (ФОТО)

В Києві відбулася демонстрація мультимедійного диску "Карпатська Україна", який волонтери руху "Не будь байдужим!" роздадуть 100 тисячам десятикласників країни.

Диск, а також його методологічний супровід – брошура з коментарями для вчителів загальноосвітніх шкіл  -  стали стартом кампанії "Альтернативні уроки історії".

Антитабачниківські уроки історії

Найближчими місяцями школярам обіцяють візуально представити теми "Становлення Київської Русі" та "Конотопська битва".

 Фото: Віктор Крук і Олексій Горбачевський

Проект є третьою історичною кампанією небайдужих після "Мазепа. Made in Ukraine" (2008) та Всеукраїнського табору ім. мецената Є. Чикаленка (щорічно). Цього разу до фахових істориків долучилися Фагот з гурту "ТНМК" та Олександр Ярмола з гурту "Гайдамаки".

Перший примірник уже передали до однієї зі столичних гімназій. Протягом року планують ознайомити сто тисяч школярів з цим уроком.

 Фагот і Ярмола

Карпатська Україна була паростком Української держави, створеної на Закарпатті у березні 1939 р. Запеклі бої карпатських вояків проти союзниці Німеччини Угорщини стали першим у Центрально-Східній Європі збройним виступом проти агресивних планів фашистів.

Література і диск

Відповідний параграф у підручниках з історії України за часів незалежності, в кількох перевиданих варіантах посібника з історії України подавав заідеологізовану позицію стосовно Карпатської України і особливо її керівника – Августина Волошина. Автори С.В. Кульчицький, М.В. Коваль та Ю. О. Курносов залежно від поточної кон’юнктури позицінували президента Карпатської України то як "неоднозначну фігуру", то "багатогранного діяча", а пізніше – "визначного політичного діяча".

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.