В рамках альтернативної Табачнику освіти видали диск про Карпатську Україну (ФОТО)

В Києві відбулася демонстрація мультимедійного диску "Карпатська Україна", який волонтери руху "Не будь байдужим!" роздадуть 100 тисячам десятикласників країни.

Диск, а також його методологічний супровід – брошура з коментарями для вчителів загальноосвітніх шкіл  -  стали стартом кампанії "Альтернативні уроки історії".

Антитабачниківські уроки історії

Найближчими місяцями школярам обіцяють візуально представити теми "Становлення Київської Русі" та "Конотопська битва".

 Фото: Віктор Крук і Олексій Горбачевський

Проект є третьою історичною кампанією небайдужих після "Мазепа. Made in Ukraine" (2008) та Всеукраїнського табору ім. мецената Є. Чикаленка (щорічно). Цього разу до фахових істориків долучилися Фагот з гурту "ТНМК" та Олександр Ярмола з гурту "Гайдамаки".

Перший примірник уже передали до однієї зі столичних гімназій. Протягом року планують ознайомити сто тисяч школярів з цим уроком.

 Фагот і Ярмола

Карпатська Україна була паростком Української держави, створеної на Закарпатті у березні 1939 р. Запеклі бої карпатських вояків проти союзниці Німеччини Угорщини стали першим у Центрально-Східній Європі збройним виступом проти агресивних планів фашистів.

Література і диск

Відповідний параграф у підручниках з історії України за часів незалежності, в кількох перевиданих варіантах посібника з історії України подавав заідеологізовану позицію стосовно Карпатської України і особливо її керівника – Августина Волошина. Автори С.В. Кульчицький, М.В. Коваль та Ю. О. Курносов залежно від поточної кон’юнктури позицінували президента Карпатської України то як "неоднозначну фігуру", то "багатогранного діяча", а пізніше – "визначного політичного діяча".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.