Американські прокурори проти "спроб відновити громадянство США" Дем'янюку

Американські прокурори кажуть, що опиратимуться тому, що вони назвали "'нахабною'' спробою відновити громадянство США Івану Дем'янюку - вихідцю з України, якого депортували до Німеччини, де визнали винним у воєнних злочинах.

Про це повідомляє ВВС.

Прокурори також заявили, що Дем'янюк намагався представити себе жертвою після того, як суд у Німеччині в травні визнав його причетним до вбивства тисяч людей у таборі Собібор на території Польщі.

У Німеччині засудили українця. За німецькі злочини

Дем'янюк твердить, що невинний. А його захист доводить, що існує секретний звіт Федерального бюро розслідувань США, де йдеться про те, що ідентифікаційна картка Дем'янюка як наглядача у Собіборі є радянською фальшивкою.

Адвокати кажуть, що уряд США не зумів оприлюднити цей важливий доказ на захист Дем'янюка. Прокурори ж твердять, що захист намагається використати цей аргумент, щоби поставити під сумнів позбавлення Дем'янюка американського громадянства у 2002 році.

"Я звинувачую Німеччину". Промова Дем'янюка в мюнхенському суді

Суд Мюнхена 19 травня засудив Дем'янюка до п'яти років тюремного ув'язнення. Проте судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі.

Зараз він перебуває у приватному будинку для людей похилого віку, а німецький суд тим часом розпочав попереднє розслідування по новій справі, цього разу щодо концтабору Флоссенбюрг.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.